Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog | Kamil Elkader

Psycholog Warszawa Śródmieście

psycholog warszawa śródmieście

Psycholog Warszawa Śródmieście, ul. Świętokrzyska 18 lok. 224 (II p.)
Gabinet psychologii, seksuologii i psychoterapii Kamil Elkader

Spis treści

  Pomoc psychologiczna - kiedy warto z niej skorzystać?

  Czy cierpisz z powodu obniżenia nastroju lub masz stany depresyjne albo dręczą Cię różnego rodzaju lęki i obawy? A może masz kłopoty z odnalezieniem sensu Twojego życia lub nie potrafisz odnaleźć w sobie siły do stawienia czoła przeciwnościom codziennego dnia? A może potrzebna jest pomoc osobie z Twojego najbliższego otoczenia i to dla niej szukasz wsparcia doświadczonego psychologa – psychoterapeuty?

  Jakiekolwiek są powody, dla których czytasz teraz tę stronę, wiedz, że już uczyniłaś/ uczyniłeś pierwszy i najważniejszy krok do rozwiązania swoich problemów – szukasz specjalistycznej pomocy psychologicznej. Możliwe, że zastanawiasz się także, czy w Twoim problemie pomoże Ci psycholog – psychoterapeuta, a może udać się na konsultację psychiatryczną? Współpracuję z zaufanymi i empatycznymi lekarzami, do których przekieruję Cię w razie potrzeby.

  Doświadczony psycholog, który jest zarazem psychoterapeutą, w trakcie konsultacji zdiagnozuje Twoje problemy emocjonalne, przeanalizuje motywy kierujące Twoim zachowaniem, pomoże Ci w odnalezieniu sensu oraz wskaże możliwe działania, które pomogą poprawić Twoje funkcjonowanie i samopoczucie. Docelowo, dzięki podjęciu psychoterapii lepiej zrozumiesz siebie i pokonasz ograniczenia. Ujrzysz inne punkty widzenia na siebie, bliskich, relacji i otaczającego świata. Podejmiesz próbę nowych, adaptacyjnych zachowań, które zmienią Ciebie i otaczającą Cię rzeczywistość.

  Psycholog nie ocenia

  Wielu osobom towarzyszy lęk i obawa przed spotkaniem z psychologiem. Zwykle są one spowodowane wstydem, założeniem, że psycholog dokona oceny ich osoby i zachowań w kategoriach dobra i zła czy wystawi im swoistą cenzurkę za to kim są albo co zrobili w swoim życiu. Nic bardziej błędnego!

  Rolą psychologa, który prowadzi konsultacje nie jest ocenianie klient – pacjenta, ale takie pokierowanie jego myśleniem, aby pacjent sprawdził czy to jak myśli i postrzega otoczenie, co mówi i jak reaguje jest zgodne z jego oczekiwaniami i sprzyja realizacji celów i i potencjału, czy też powinien wprowadzić niezbędne korekty.

  Jeśli do psychologa trafia klient – pacjent, który cierpi na depresję, lęki, nerwicę albo boryka się z trudnościami relacyjnymi, bezsennością lub zaburzeniami odżywiania – dobry psycholog – psychoterapeuta pomoże zrozumieć mechanizmy, które wpływają na nasze zachowanie, zmniejszyć dokuczliwe negatywne emocje oraz poznać nieświadome motywacje. W toku spotkań i rozmów odkryjecie sposób na przezwyciężenie trudności i poukładanie emocji. Łatwiej będzie Ci odnaleźć dla siebie właściwą ścieżkę wyjścia z kryzysu i ułatwi Ci zbudowanie wewnętrznej motywacji do działania.

  A jaka metoda leczenia będzie odpowiednia dla Ciebie? Zaufaj mojemu doświadczeniu i wiedzy. Z pewnością dobierzemy taki sposób postępowania, który w Twoim indywidualnym przypadku będzie najskuteczniejszy.

  psychoterapia Warszawa Śródmieście

  Opinie o psychologach – co może, a czego nie może dać terapia?

  Często na różnych forach i w wyszukiwarkach internetowych można przeczytać prośby o polecenia: dobry psycholog Warszawa, dobry psycholog dla młodzieży Warszawa opinie albo psycholog Warszawa Śródmieście wpisywane przez osoby poszukujące konkretnej rekomendacji. Często czytamy opinie o psychologach, chcąc mieć pewność, że osoba, do której się zwracamy to będzie doświadczony terapeuta i pomoże rozwiązać nasz problem.

  Potocznie wszystkie „psychozawody” wrzucamy do jednego worka. Warto jednak wiedzieć jednak, że w zmianie pomaga przede wszystkim psychoterapeuta i to inne przygotowanie niż psycholog. Czym różni się terapeuta, psycholog, psychoterapeuta, psychiatra przeczytasz w sekcji „Częste pytania”.

  Wbrew oczekiwaniom niektórych pacjentów, psycholog  czy psychoterapeuta nie oferuje gotowych rozwiązań życiowych problemów, nie jest czarodziejem, który w trakcie jednej wizyty, za pośrednictwem czarodziejskiej różdżki jest w stanie dokonać cudu. Psycholog psychoterapeuta nie powinien nam też doradzać i mówić, co mamy zrobić. Owszem, może służyć wiedzą lub spostrzeżeniem z zewnątrz, ale jego głównym celem jest pomóc zrozumieć sytuację, poradzić sobie z emocjami i podjąć konstruktywne działania. Co to konkretnie będzie – zdecyduje sam klient. Psychoterapia nie jest metodą dla wszystkich i na wszystko, nie usatysfakcjonuje osób szukających poradnikowych rozwiązań. Czasem lepsza jest farmakoterapia, czasem warsztaty lub szkolenie. Wyborowi optymalnej metody służy konsultacja wstępna (1-3 spotkania).

  Czego można oczekiwać od wspólnej pracy z psychologiem? Przede wszystkim pomocy w zrozumieniu siebie – tego, co czujemy, co nas motywuje i demotywuje, jakie jest podłoże naszego myślenia, jakie są przyczyny i motywy naszych działań. Możesz też oczekiwać wsparcia w poradzeniu sobie z trudnymi emocjami lub niechcianymi zachowaniami. W efekcie z czasem Twoje postrzeganie siebie i otoczenia zmieni się. Poprawi się też satysfakcja z relacji z innymi ludźmi oraz ogólne zadowolenie z życia.

  Moją wizytówkę oraz opinie i wrażenia moich pacjentów o pracy ze mną znajdziesz pod hasłem znany lekarz psycholog Warszawa na portalu Znany Lekarz.

  Psychoterapia to wielopoziomowa relacja

  Podstawą skutecznej pomocy psychologicznej i psychoterapii jest zbudowanie z pacjentem odpowiedniej relacji, opartej o wzajemny szacunek, empatię i zaufanie. Bez nich wszelka pomoc jest bardzo trudna. Budowa pozytywnej relacji to proces wykraczający poza ramy jednego spotkania – dlatego skuteczna pomoc i terapia to kwestia serii spotkań z psychologiem – psychoterapeutą. Dowiedz się więcej o psychoterapii .

  Jest wiele koncepcji psychoterapii, fachowo nazywanych podejściami lub nurtami psychoterapii. Psychoterapia to metoda leczenia o ugruntowanej skuteczności. Pracuję zgodnie założeniami podejścia humanistycznego, jednak integruję również narzędzia i techniki znane z innych nurtów. Kluczem do sukcesu terapii jest dostosowanie i dopasowanie do możliwości, stanu i wyjątkowości klienta – pacjenta.  Niezbędna jest jednak pełna współpraca pacjenta – psycholog „nie pomoże” klientowi – pacjentowi wbrew jego woli i bez jego aktywnego udziału.

  Dobry psycholog dla par

  Psychoterapia to również dobra propozycja dla par, które przeżywają emocjonalny kryzys w swoich związkach. Przyczyny tego kryzysu mogą być wielorakie – zawirowania zewnętrzne wpływające parę, kłopoty finansowe, zdrada, niedopasowanie, oddalanie się od siebie, rozmijanie się w oczekiwaniach co do teraźniejszości i przyszłości, toksyczne osoby w otoczeniu, problemy z wychowywaniem dzieci, brak akceptacji otoczenia (szczególnie w przypadku związków jednopłciowych i osób niebinarnych), frustracja seksualna, brak radości we wspólnym spędzaniu czasu czy nawet różnice światopoglądowe.

  Czasami źródła nieporozumień tkwią w  przeszłości – niezabliźnione rany potrafią dokuczać przez wiele lat, by w sprzyjających okolicznościach konflikt powrócił ze zdwojoną siłą. Terapia dla par to najlepsze rozwiązanie – umów wizytę dla Waszej pary już teraz, zanim okaże się, że jest już za późno. Wspólna praca pod profesjonalną opieką psychoterapeuty to szansa na uratowanie Waszego związku i uniknięcie bolesnego i skomplikowanego rozstania. Więcej o terapii par tutaj

  terapia par psycholog warszawa śródmieście

  Psycholog dla dorosłych

  Nie jesteś jedyną osobą, która zmaga się z problemami emocjonalnymi. Szacuje się, że w Polsce ponad 2 miliony osób jest pod stałą opieką psychologiczną lub psychoterapeutyczną. Nie dziwi więc fakt, że kolejki do poradni psychologicznej NFZ są tak długie, a czas oczekiwania na konsultację psychologiczną wynosi zazwyczaj kilka miesięcy. Dlatego jeśli czujesz, że potrzebna Ci jest szybka pomoc psychologiczna – nie zwlekaj i umów się jak najszybciej na prywatną konsultację do dobrego psychologa – psychoterapeuty.

  Konsultacje psychologiczne prowadzę w dwóch formach:

  • w formie wizyty stacjonarnej – w swoim gabinecie Warszawa Śródmieście przy ul. Świętokrzyskiej,
  • w formie zdalnej – tzw. konsultacja psychologiczna online.

  Gabinet psychologiczno - seksuologiczny

  Kamil Elkader  Psycholog -Seksuolog – Psychoterapeuta

  Adres: Warszawa Śródmieście, ul. Świętokrzyska 18 lok. 224

  Mój gabinet psychologiczny mieści się w dzielnicy Warszawa Śródmieście. Masz do mnie bardzo łatwy dojazd metrem (stacja Świętokrzyska), SKM (stacja Warszawa Śródmieście), autobusami lub tramwajami.

  Umów wizytę. Zapraszam Cię serdecznie.

  Psycholog Warszawa Centrum Śródmieście - jak dojechać?

  dobry psycholog warszawa