Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog | Kamil Elkader

Psycholog – Seksuolog – Psychoterapeuta | Warszawa Śródmieście

Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu obniżonego nastroju, depresji, lęków, nerwicy, traumy rozwojowej i szokowej, dolegliwości psychosomatycznych oraz niskiego poczucia własnej wartości i pustki w życiu. Pomagam także osobom mającym trudności z realizacją celów, doświadczającym kłopotów w relacjach i związkach oraz mierzącym się z trudnościami związanymi z seksualnością. Jeśli nie doświadczasz problemów klinicznych, ale szukasz rozwoju, poszerzenia swoich możliwości i świadomości czy wytrzymałości emocjonalnej, to mój gabinet jest właściwym adresem.

Nasza praca umożliwi Ci zmianę przez:

  • pomoc w rozumieniu Twoich reakcji i przeżyć,
  • dostrzeżenie mechanizmów, które kierują Twoim zachowaniem, czuciem i myśleniem,
  • stymulowanie korygujących doświadczeń
  • uwolnienie od przytłaczających emocji,
  • zachęcanie do nowych, adaptacyjnych zachowań (nawet, jeśli są dla Ciebie początkowo bardzo trudne).

Pracuję integracyjnie, bazując na podejściu humanistycznym. Włączam do warsztatu zdobycze innych nurtów terapeutycznych, neuropsychologii oraz wiedzę z zakresu psychofizjologii. Niektórym klientom proponuję elementy terapii somatycznej (pracy z ciałem), aby wspomóc lub przyśpieszyć tradycyjną psychoterapię opartą na rozmowie.

Jestem psychoterapeutą, który pracuje w oparciu o relację, a dopiero potem techniki. (Dlaczego to ważne, przeczytasz w sekcji “Częste pytania”.) Dokładam starań, aby dać Ci poczucie bezpieczeństwa, akceptację i wsparcie. Nie oceniam Ciebie ani Twojego życia i zachowań.

Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku. Jestem magistrem socjologii oraz psychologii ze specjalnością kliniczną. Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia, seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym,szkolenie z zakresu EMDR i tematyczne szkolenia w obszarze psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wcześniej przez 6 lat pracowałem w zespole psychologicznym w organizacji pozarządowej i 3 lata w dużej warszawskiej przychodni psychiatryczno – psychologicznej. Od kwietnia 2020 prowadzę praktykę jako psycholog i psychoterapeuta we własnym gabinecie z dogodnym dojazdem z dzielnic: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga – Północ i dalszych dzielnic na trasie obu linii metra i SKM. Przez prawie dwadzieścia lat pracowałem także w biznesie, w tym przez ostatnie dziesięć na stanowiskach zarządzających.

Kamil Elkader - ZnanyLekarz.pl