Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog | Kamil Elkader

Psychoterapeuta, Psycholog, Seksuolog

psychoterapeuta
kamil ekader psycholog psychoterapeuta seksuolog

Psycholog – Seksuolog – Psychoterapeuta  Warszawa Śródmieście

Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu obniżonego nastroju, depresji, lęków, nerwicy, dolegliwości hipochondrycznych oraz niskiego poczucia własnej wartości i pustki w życiu. Pomagam także osobom mającym trudności z realizacją celów, doświadczającym kłopotów w relacjach i związkach oraz mierzącym się z trudnościami związanymi z seksualnością.

Jeśli nie doświadczasz problemów klinicznych, ale szukasz rozwoju, poszerzenia swoich możliwości i świadomości czy wytrzymałości emocjonalnej, to mój gabinet jest również właściwym adresem.

Psychoterapia pomaga wypracować nowe sposoby radzenia sobie, zwiększyć samoświadomość, rozwinąć umiejętności oraz nadrobić deficyty rozwojowe. Pomaga także poradzić sobie ze skutkami traumy relacyjnej lub szokowej oraz poukładać i oswoić to, co niezmienne.

Nasza praca umożliwi Ci zmianę przez:

  • pomoc w odkryciu i rozumieniu Twoich reakcji, odczuć i potrzeb,
  • dostrzeżenie mechanizmów, które kierują Twoim zachowaniem, czuciem i myśleniem,
  • stymulowanie korygujących doświadczeń,
  • uwolnienie od przytłaczających emocji,
  • zachęcanie do nowych, adaptacyjnych zachowań (nawet, jeśli są dla Ciebie początkowo bardzo trudne).
 
Pracuję integracyjnie, bazując na podejściu humanistycznym. Włączam do warsztatu zdobycze innych nurtów terapeutycznych, neuropsychologii oraz wiedzę z zakresu psychofizjologii. Niektórym klientom proponuję elementy terapii somatycznej (pracy z ciałem), aby wspomóc lub przyśpieszyć tradycyjną psychoterapię opartą na rozmowie. Jestem psychoterapeutą, który pracuje jednak przede wszystkim w oparciu o relację, a dopiero potem techniki. (Dlaczego to ważne, przeczytasz w sekcji “Częste pytania”). Możesz się u mnie czuć bezpiecznie takim jakim/ taką jaką jesteś.
 

Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia, seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, szkolenie z zakresu EMDR i inne tematyczne szkolenia w obszarze psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Współpracuję z lekarzami psychiatrami, jeśli stan psychiczny wymaga wsparcia farmakologicznego. Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku.

Wcześniej przez 6 lat pracowałem w zespole psychologicznym w organizacji pozarządowej i 3 lata w dużej warszawskiej przychodni psychiatryczno – psychologicznej. Od kwietnia 2020 prowadzę prywatną praktykę jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta we własnym gabinecie z dogodnym dojazdem z dzielnic: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga – Północ i dalszych dzielnic na trasie obu linii metra i SKM. Przez prawie dwadzieścia lat pracowałem także w biznesie, łącząc oba obszary przez pewien czas.

Kamil Elkader - ZnanyLekarz.pl