Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog | Kamil Elkader

Psychoterapeuta, Psycholog, Seksuolog

psychoterapeuta
Psycholog Warszawa Śródmieście Kamil Elkader

Psycholog – Seksuolog – Psychoterapeuta  Warszawa Śródmieście

Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu obniżonego nastroju, depresji, lęków, nerwicy, dolegliwości hipochondrycznych i somatyzacyjnych oraz niskiego poczucia własnej wartości i pustki w życiu. Pomagam także osobom mającym trudności z realizacją celów, doświadczającym kłopotów w relacjach i związkach oraz mierzącym się z trudnościami związanymi z seksualnością. Jeśli nie doświadczasz problemów klinicznych, ale szukasz rozwoju, poszerzenia swoich możliwości i świadomości czy wytrzymałości emocjonalnej, to mój gabinet jest właściwym adresem.

Psychoterapia pomaga wypracować nowe sposoby radzenia sobie, zwiększyć samoświadomość, rozwinąć umiejętności i nadrobić deficyty rozwojowe. Pomaga poradzić sobie ze skutkami traumy relacyjnej lub szokowej oraz poukładać i oswoić to, co niezmienne.

Nasza praca umożliwi Ci zmianę przez:

  • pomoc w odkryciu i rozumieniu Twoich reakcji, odczuć i potrzeb,
  • dostrzeżenie mechanizmów, które kierują Twoim zachowaniem, czuciem i myśleniem,
  • stymulowanie korygujących doświadczeń,
  • uwolnienie od przytłaczających emocji,
  • zachęcanie do nowych, adaptacyjnych zachowań (nawet, jeśli są dla Ciebie początkowo bardzo trudne).
 
Jestem psychoterapeutą, który pracuje w oparciu o relację, a dopiero potem techniki. (Dlaczego to ważne, przeczytasz w sekcji “Częste pytania”.). Możesz się u mnie czuć bezpiecznie takim/taką jakim/jaką jesteś. Pracuję integracyjnie, bazując na podejściu humanistycznym. Włączam do warsztatu zdobycze innych nurtów terapeutycznych, neuropsychologii oraz wiedzę z zakresu psychofizjologii. Niektórym klientom proponuję elementy terapii somatycznej (pracy z ciałem), aby wspomóc lub przyśpieszyć tradycyjną psychoterapię opartą na rozmowie.
 

Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia, seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, szkolenie z zakresu EMDR i inne tematyczne szkolenia w obszarze psychoterapii. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Współpracuję z lekarzami psychiatrami, jeśli stan psychiczny wymaga wsparcia farmakologicznego. Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku.

Wcześniej przez 6 lat pracowałem w zespole psychologicznym w organizacji pozarządowej i 3 lata w dużej warszawskiej przychodni psychiatryczno – psychologicznej. Od kwietnia 2020 prowadzę prywatną praktykę jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta we własnym gabinecie z dogodnym dojazdem z dzielnic: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga – Północ i dalszych dzielnic na trasie obu linii metra i SKM. Przez prawie dwadzieścia lat pracowałem także w biznesie, łącząc oba obszary przez pewien czas.

Kamil Elkader - ZnanyLekarz.pl