O mnie

O mnie | Kamil Elkader

Psycholog – Psychoterapeuta Warszawa Śródmieście

Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu obniżonego nastroju, depresji, lęków, nerwicy, dolegliwości psychosomatycznych oraz niskiego poczucia własnej wartości i pustki w życiu. Moimi częstymi klientami są osoby, które doświadczyły traumy rozwojowej – zaniedbania, przemocy, nadużycia. Pomagam także osobom mającym trudności z realizacją swoich celów, doświadczającym kłopotów w relacjach i związkach oraz mierzącym się z trudnościami związanymi z seksualnością. Jeśli szukasz rozwoju, poszerzenia swoich możliwości i świadomości czy wytrzymałości emocjonalne, to mój gabinet także  jest właściwym adresem.

Nasza praca umożliwi Ci zmianę przez:

  • pomoc w rozumieniu Twoich reakcji i przeżyć,
  • dostrzeżenie mechanizmów, które kierują Twoim zachowaniem, czuciem i myśleniem,
  • stymulowanie korygujących doświadczeń
  • uwolnienie od przytłaczających emocji,
  • zachęcanie do nowych, adaptacyjnych zachowań (nawet, jeśli są dla Ciebie początkowo bardzo trudne).

Pracuję integracyjnie, bazując na podejściu humanistyczno-doświadczeniowym. Interesuje mnie też egzystencjalizm. Włączam do warsztatu zdobycze innych nurtów terapeutycznych, neuropsychologii oraz wiedzę z zakresu psychofizjologii. Niektórym klientom proponuję elementy somatoterapii (pracy z ciałem) oraz pracę z symbolami, aby wspomóc lub przyśpieszyć tradycyjną psychoterapię opartą na rozmowie.

Jestem psychoterapeutą, który pracuje w oparciu o relację, a dopiero potem techniki. (Dlaczego to ważne, przeczytasz w sekcji “Częste pytania”.) Dokładam starań, aby dać Ci poczucie bezpieczeństwa, akceptację i wsparcie. Jestem Twoim sojusznikiem – mimo wszelkich przeciwności, których doświadczasz i nie oceniam Ciebie, Twojego życia, ani uczynków z przeszłości.

Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku. Jestem magistrem socjologii oraz psychologii ze specjalnością kliniczną. Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra, Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytut Psychologii Zdrowia, szkolenie z zakresu EMDR i tematyczne szkolenia w obszarze psychoterapii. Obecnie studiuję seksuologię kliniczną na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

Wcześniej pracowałem w zespole psychologicznym organizacji pozarządowej i NZOZ Dialog. Od kwietnia 2020 prowadzę praktykę jako psycholog i psychoterapeuta we własnym gabinecie z dogodnym dojazdem z obszarów: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga – Północ i dalszych dzielnic na trasie obu linii metra i SKM. Na co dzień pracuję też w biznesie i te dwa obszary mojej aktywności dobrze się uzupełniają.

Kamil Elkader – ZnanyLekarz.pl