Psycholog Psychoterapeuta Seksuolog | Kamil Elkader

Psychoterapeuta, Psycholog, Seksuolog

psychoterapeuta
kamil elkader

Psycholog – Seksuolog – Psychoterapeuta  Warszawa Śródmieście

Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu obniżonego nastroju, depresji, lęków, nerwicy, dolegliwości hipochondrycznych oraz niskiego poczucia własnej wartości i pustki w życiu. Pomagam także osobom mającym trudności z realizacją celów, doświadczającym kłopotów w relacjach i związkach oraz mierzącym się z trudnościami związanymi z seksualnością.

Jeśli nie doświadczasz problemów klinicznych, ale szukasz rozwoju, poszerzenia swoich możliwości i świadomości czy wytrzymałości emocjonalnej, to mój gabinet jest również właściwym adresem.

Psychoterapia pomaga wypracować nowe sposoby radzenia sobie, zwiększyć samoświadomość, zmienić perspektywę, rozwinąć umiejętności czy nadrobić deficyty rozwojowe. Pomaga także poradzić sobie ze skutkami traumy relacyjnej lub szokowej oraz poukładać i oswoić to, co niezmienne.

Nasza praca umożliwi Ci zmianę przez:

  • pomoc w rozumieniu Twoich reakcji, odczuć i potrzeb,
  • dostrzeżenie mechanizmów, które kierują Twoim zachowaniem, czuciem i myśleniem,
  • stymulowanie korygujących doświadczeń,
  • uwolnienie od przytłaczających emocji lub wspomnień,
  • zachęcanie do nowych, adaptacyjnych zachowań (nawet, jeśli są dla Ciebie początkowo bardzo trudne).
 
Pracuję integracyjnie, bazując na podejściu humanistycznym. Włączam do warsztatu osiągnięcia różnych nurtów terapeutycznych oraz wiedzę z zakresu psychofizjologii i neurobiologii. Niektórym klientom proponuję elementy terapii somatycznej (pracy z ciałem), aby wspomóc lub przyśpieszyć tradycyjną psychoterapię opartą na rozmowie. Jestem jednak przede wszystkim psychoterapeutą, który pracuje jw oparciu o relację, a dopiero potem techniki. (Dlaczego to ważne, przeczytasz w sekcji “Częste pytania”.) Możesz się u mnie czuć bezpiecznie takim jakim/ taką jaką jesteś.
 

Ukończyłem czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra (2015), Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia, seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (2021), szkolenie z zakresu EMDR, EFT – terapii skoncentrowanej na emocjach oraz Somatic Experiencing. 

Psychoterapią zajmuję się od 2012 roku. Jestem magistrem psychologii o specjalności klinicznej (2010) i magistrem socjologii (2005). Posiadam certyfikat psychoterapeuty oraz certyfikat praktyka Somatic Experiencing. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Współpracuję z zaufanymi lekarzami psychiatrami, jeśli stan psychiczny wymaga wsparcia farmakologicznego.

Wcześniej przez 6 lat pracowałem w zespole psychologicznym w organizacji pozarządowej i 3 lata w dużej warszawskiej przychodni psychiatryczno – psychologicznej. Przez prawie dwadzieścia lat pracowałem także w biznesie, łącząc oba obszary przez pewien czas. Od kwietnia 2020 prowadzę prywatną praktykę jako psycholog, seksuolog i psychoterapeuta we własnym gabinecie z dogodnym dojazdem z dzielnic: Śródmieście, Wola, Mokotów, Praga – Północ i dalszych dzielnic na trasie obu linii metra i SKM.

Kamil Elkader - ZnanyLekarz.pl